o programie
Kim jest tajemniczy szef?

„Kryptonim Szef”, to polska adaptacja popularnego w świecie formatu zagranicznego o nazwie „Undercover Boss”. Widzowie w pierwszej serii programu poznają wielu anonimowych bohaterów, oraz będą świadkami tego, jak prezesom wielkich przedsiębiorstw otwierają się szerzej oczy.

Wyjątkowość tego formatu polega na rzadkim w świecie mediów połączeniu rozrywki z misją, jaka niewątpliwie przyświeca realizatorom programu. W towarzystwie kamer, szefowie dużych, prężnie działających na polskim rynku firm, zatrudnią się we własnych przedsiębiorstwach na szeregowych stanowiskach. Zmieniony zostanie ich wygląd i ubiór. Na tydzień opuszczą rodzinny dom i wyruszą w podróż po Polsce próbując swoich sił na różnych szeregowych stanowiskach. Będą jedli posiłki z pracownikami, a spać będą w pracowniczych hotelach. Zapomną o wszelkich wygodach codziennego życia, by lepiej zrozumieć swoich ludzi, poznać ich problemy i historie. W ten sposób oczom kamery ukaże się prawdziwszy obraz sytuacji w firmie. Szefowie będąc incognito niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu będą mogli usłyszeć wprost, co boli ich pracowników i na co powinni bardziej zwrócić uwagę. Widzowie podczas pierwszej serii "Kryptonim - Szef" poznają wielu anonimowych bohaterów, oraz będą świadkami tego, jak prezesom wielkich przedsiębiorstw otwierają się szerzej oczy.

W każdym z 10 odcinków jesiennej serii programu, będziemy śledzić z kamerą losy innej firmy i szefa, który odważył się odrzucić na chwilę wygodne życie i skupić na swoich pracownikach, by udoskonalić działanie swojego przedsiębiorstwa. Każdy odcinek to nowi bohaterowie, którzy w swoją pracę wkładają całe swoje serce, mimo niejednokrotnie trudnej sytuacji osobistej i ciężkim warunkom pracy.
Szef, próbując wykonywać ich obowiązki zobaczy ile wysiłku trzeba w to włożyć, dowie się też, co zdaniem jego pracowników należałoby usprawnić lub zmienić. Pokażemy wesołe i smutne momenty.

Postawimy "grube ryby" przed nowymi wyzwaniami i nieoczekiwanymi sytuacjami i będziemy patrzeć jak z nich wybrną. Na koniec każdego odcinka ujawnimy też pracownikom prawdziwą tożsamość ich nowego kolegi. Będziemy obserwować wzruszenie, gdy ich szef widząc na własne oczy ich trud, wreszcie go doceni i wynagrodzi codzienne poświęcenie.

Z całą pewnością program ten odmieni niejedną polską firmę, pomoże jej pracownikom, a widzom przed telewizorami dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.